Program – dzień III

Drodzy Uczestnicy, ponieważ dbamy o środowisko i nie będziemy rozdawać programów w formie papierowej, prosimy o pobieranie ich na urządzenia mobilne w formacie PDF.

PROGRAM W PDF

WARSZTATY ROZWOJU KARIERY NAUKOWEJ

Data: 26 października 2017 r.
Miejsce: Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej, ul. Rektorska 4, Warszawa (Lokalizacja)

 • 08:30 – 09:00 Rejestracja przy kawie
  09:00 – 10:30 Warsztat cz. 1
  10:30 – 10:45 Przerwa kawowa
  10:45 – 12:15 Warsztat cz. 2
  12:15 – 13:15 Lunch
  13:15 – 15:15 Warsztat cz. 3
Uwaga: każdy uczestnik ma możliwość wyboru jednego z trzech poniższych warsztatów, odbywających się równocześnie:

Warsztat 1.

Więcej niż slajdy – efekty(o)wne prezentacje naukowe
 • Ilu ciekawych, wciągających, inspirujących prezentacji wysłuchałeś ostatnio na konferencjach, seminariach i konwersatoriach?Moje osobiste statystyki (obejmujące głównie fizykę, inżynierię i nauki o życiu) wskazują na około 10-20%. Reszta jest często trudna do zniesienia przez 20, nie mówiąc już o 45 minutach.Czy musi tak być? Czy można inaczej opowiadać o skomplikowanych zagadnieniach, którymi zajmujemy się w laboratoriach, bibliotekach i na wykopaliskach? A jeśli tak, to jak to robić?Podczas warsztatów krążę wokół tych pytań, w szczególności staram się tak poprowadzić uczestników, by samo mogli znaleźć na nie odpowiedzi, które będą najbardziej użyteczne dla nich samych. Daję wiele praktycznych wskazówek, które mogą być punktem wyjścia przy wyborze i opracowaniu materiałów do prezentacji, układaniu ich w opowiadanie, przygotowaniu slajdów i rekwizytów (jeśli zdecydujesz się ich użyć), radzenia sobie z podchwytliwymi pytaniami i prezentacyjną tremą.
 • Prowadzący: dr hab. Piotr Wasylczyk, Wydział Fizyki, Uniwersytet Warszawski, Visiting Lecturer – University College London
 • Sala 3.07, 3 piętro

Warsztat 2.

Zarządzanie marką młodego naukowca
 • Zbudowanie własnej marki i efektywne zarządzanie nią to najskuteczniejszy sposób na osiągnięcie zawodowej satysfakcji. Podczas naszego warsztatu dowiesz się, jak profesjonalnie budować wizerunek młodego naukowca i posługiwać się nim w kontakcie z przedstawicielami nauki, biznesu czy mediów. Zajęcia pomogą zdefiniować Twoją własną markę, zarządzać nią w mediach społecznościowych, a dzięki kilku prostym narzędziom być zawsze gotowym do skutecznej prezentacji swoich badawczych dokonań. Pokażemy też, jak zadbać o spójność marki młodego naukowca i unikać niepotrzebnych wpadek.
 • Prowadzący: Julita Mucha i Agata Zarzycka, Stowarzyszenie na rzecz Akademickich Biur Karier
 • Sala 3.20, 3 piętro

Warsztat 3.

Zarządzanie projektem badawczym
 • Jak często robisz coś na ostatnią chwilę? Im większe przedsięwzięcie, większy budżet, więcej zaangażowanych ludzi, tym trudniej nadrobić wszystko w jedną zarwaną noc… Jak skutecznie realizować projekt, od kreatywnego etapu pomysłu i planowania, przez sprawne egzekwowanie planu, po zakończenie i sprawozdanie go wraz z promowaniem wyników swoich prac? Podstawy zarządzania projektami, wraz z przydatnymi narzędziami, które wspierają ten proces.
 • Prowadzący: Dariusz Aksamit, Wydział Fizyki Politechniki Warszawskiej, Prezes Stowarzyszenia Rzecznicy Nauki
 •  Sala 3.21, 3 piętro
W celu zapoznania się z sylwetkami prelegentów zapraszamy do odwiedzenia zakładki Prelegenci.

 

Program – dzień I Program – dzień II